وبلاگ

انواع پارچه چادری

انواع پارچه چادری

بطور کلی پارچه های چادری به سه دسته پارچه چادری مشکی و پارچه چادری رنگی و نانو دسته بندی می شود و هر کدام در انواع سایز ها، قواره ها و طرح و رنگ های مختلف تولید می شودند.

پارچه چادری رنگی

هر کدام از این دو نوع انواع مختلفی دارند. از جمله پارچه های چادری رنگی نمازی می توان به دو دسته ی پارچه های نماز ایرانی و خارجی اشاره کرد که پارچه های ایرانی شامل مواردی همچون بروجردی، کاشانی، کودری و … می شود و پارچه های خارجی نیز شامل مواردی همچون اندونزی، هندوستان، پاکستان و … می شود.

اما در مورد پارچه های چادر رنگی برای مجالس باید بگوییم که این نوع پارچه ها که به پارچه های چادر رنگی مجلسی معروف هستند برای استفاده در مهمانی ها مناسب هستند و از انواع مختلفی دارد.

انواع پارچه‌ چادری رنگی مجلسی به شرح زیر است:

  • پارچه‌ چادر رنگی نگین‌دار
  • پارچه‌ چادر رنگی نقره‌کوب
  • پارچه‌ چادر رنگی طلاکوب

پارچه چادری مشکی

پارچه چادر مشکی در دو گروه ساده و طرح دار دسته بسته می شود که  هرکدام شامل مدل های متنوع می باشند.

پارچه‌ ساده

به طور کلی قواره های چادری اسود،کن کن،کریستال در دسته بندی پارچه های ساده قرار میگیرند به این علت ساده میگویند که هیچ طرحی روی پارچه ندارد که هر یک از نام برده هارا توضیح میدهیم.

پارچه طرح دار

پارچه‌های طرح دار دارای جنس‌ها و طرح‌های مختلفی هستند که می‌شود ازپارچه‌های طرح دار به پارچه‌های مات یا براق اشاره کرد طرح‌هایی که روی این نوع پارچه‌ها زده می‌شود به‌صورت گل، اسکال هندی و ابرباد هستند.

مطالب مرتبط: برزنت 

معرفی انواع پارچه های چادر مشکی

پارچه چادری مشکی کریستال

پارچه های حریر اسود دارای تنوع بسیار بالا می باشد. این پارچه چروک نمی شود، خاک نمی گیرد، پرز نمی گیرد و دوام بسیار بالایی دارد. رنگ مشکی آن به بوری نمی زند. تار و پود پارچه از طریق چشم کاملا مشخص است. این پارچه برای استفاده چادر های روزانه و محیط کار به دلیل دوام زیاد و عدم نیاز به اطو استفاده می شود. برخی این پارچه ها را با نام کرپ هم میشناسند.

مطالب مرتبط: چادر برزنت

پارچه چادری مشکی کن کن

این نوع پارچه که در سال‌های اخیر محبوبیت خاصی در ایران پیدا کرده است و به وفور توسط بانوان محجبه خریداری می‌شود، پارچه‌ای ظریف، سبک و براق است و علت محبوبیت آن نیز به همین دلیل است. به دلیل زیبایی و سبکی که این نوع پارچه دارد برای هر مجلسی مناسب است.

پارچه چادری مشکی طرح دار

همان‌طور که گفتیم یکی از انواع پارچه‌های چادری مشکی، پارچه‌های چادر مشکی طرح دار است. با توجه به این‌ که سلیقه بانوان در انتخاب پارچه‌های چادری طرح دار متفاوت است، تولیدکنندگان نیز برای برآورده کردن احتیاجات مشتریان، پارچه‌های مشکی طرح دار را با طرح‌های متنوع و بیشتری تولید می­کنند.

پست قبلی

سایبان پارچه ای چیست؟

پست بعدی

آشنایی با بهترین پارچه های ضد آب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهر برزنت

ما شما را با انواع کاربرد برزنت آشنا خواهیم کرد.

ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
مشاوره شبانه روزی